Tündérrózsa Bölcsőde és Óvoda gyerekek
árnyék
árnyék

Őzike Csoport
őzike

2021-2022. nevelési év

Csoportvezető óvodapedagógusok:

Farkas Anita

Poór Tímea - pedagógiai asszisztens

Dajka:

Paár Katalin

Gyermeklétszám:

24 fő

Süni csoport
sun

2021-2022. nevelési év

Csoportvezető óvodapedagógus:

Tarczalné Erdei Melinda

Cseriné Kiss Gabriella

Bakos Gabriella - pedagógiai asszisztens

Dajka:

Farkas Éva

Gyermeklétszám:

24 fő

Óvodaszék

Az Óvodaszék tagjait óvodapedagógusok, valamint minden csoportban a szavazás útján megválasztott szülők alkotják. Az óvodaszék feladata, hogy munkájával támogassa az óvoda rendezvényeit, kapcsolatot biztosítson a szülők és az óvoda munkatársai, vezetősége között.

Óvodaszék tagok

Bognárné Koteczki Ibolya - intézményvezető 
Benkőné Krankovits Melinda - intézményvezető helyettes ( Őzike csoport)
Tarczalné Erdei Melinda - óvodapedagógus ( Süni csoport)
G.Varga Istvánné - óvodapedagógus (Maci csoport)
Némethné Szűr Eszter - óvodapedagógus (Katica csoport)
Horváthné Keszei Katalin - óvodapedagógus (Nyuszi csoport)
Kovácsné Hegedüs Bernadett - óvodapedagógus (Napocska csoport)
Bella Márta - óvodapedagógus (Pillangó csoport)
Halmos-Polyánki Anett - szülő (Süni csoport)
Kababik-Horváth Krisztina - szülő (Maci csoport)
Mohács-Tóth Bernadett - szülő (Katica csoport)
Lenzsér Anita - szülő (Nyuszi csoport)
Granát - Tóth Nikolett - szülő (Napocska csoport)
Sárközi Linda - szülő (Pillangó csoport)
Szár Mária Jolán - szülő (Őzike csoport)

Tevékenységeink

sütivásárSüteményvásár

A már hagyományosnak nevezhető „családi délutánon" az óvodaszék kezdeményezésére jótékonysági süteményvásárt rendezünk. Mivel az első alkalom a várakozásokat felülmúló sikert hozott, úgy döntöttünk, hogy a kezdeményezést folytatva az őszi program állandó eseménye lesz a vásár. A sikert természetesen a lelkes, és segítőkész szülőknek köszönhetjük, akik finomabbnál finomabb süteményekkel támogatták a rendezvény sikerét, és persze az édesszájú gyerekeknek, akiknek a szülei megvásárolják az általunk kínált finomságokat. Az összegyűjtött adományt természetesen a gyermekek javára fordítjuk, szeretnénk hozzájárulni, hogy minél színvonalasabb programokat szervezhessünk a győrzámolyi ovis gyerekeinknek.

malacperselyCsoportpénz szedése

Az év eleji összevont szülői értekezleten a szülők szavaznak, hogy csoportpénz szedését szükségesnek tartják-e - aláírásukkal jelzik, hogy támogatják-e, vagy sem -, annak mértékéről döntenek. A csoportpénzt a szülők (Óvodaszék tagok) szedik, illetve kezelik, melyet az Óvodaszék szabályzatban rögzít.

gyereknap 1Gyereknap

Nyár elején az óvoda és az iskola közös szervezésében kerül megrendezésre a „Gyereknap" a falu sportpályáján. A színvonalas rendezvény szervezésében az óvodaszék is segítséget nyújt. Lelkesen osztjuk a palacsintát a gyerekeknek. Az óvodapedagógusok izgalmas és kreatív barkácsolási lehetőséget biztosítanak. Mezőgazdasági gépkiállítást szervezünk, hogy a fiúk kipróbálhassák a traktorokat. A kislányok örömére körömfestést szerveztünk.

További feladatunk
A szülői visszajelzésekre reagálva, megoldást találjunk az esetleges problémákra, megvitassuk a felmerült kéréseket, ötleteket. Kérjük a szülőket, hogy bizalommal forduljanak hozzánk! Óvodaszéki értekezlet keretében a szülőket képviselve a gyermekek érdekeit szem előtt tartva kerülnek megbeszélésre a felmerült problémák, észrevételek.

Minden ötletet, kezdeményezést szeretettel várunk! Köszönjük az eddigi segítséget, és bízunk benne, hogy a jövőben további eredményekről számolhatunk be!

Óvodaszék

Konyhai dolgozók

szakács5

Élelmezésvezető

Börzsei Ibolya

Gyermekétkeztetési adminisztrátor

Speulta Csaba

Szakács

Némethné Szécsényi Amália

Konyhai kisegítő

Cseri Adrienn 
Joó Zsuzsanna
Erlitz Lászlóné

Feilné Nagy Zsuzsanna

Németh Anita

Győrzámolyi Tündérrózsa Óvoda és Bölcsőde

Sok szeretettel köszöntök mindenkit, aki véletlenül talált rá, vagy szándékosan kereste fel honlapunkat. Bognárné Koteczki Ibolya vagyok az intézmény vezetője. 1977-ben kezdtem óvónőként dolgozni itt, az akkor még csak két csoportos óvodában. 1996 óta (két év megszakítással) vagyok az óvoda vezetője. Büszkeség tölt el, hogy szinte a kezdetek óta itt dolgozom és remélem, hogy még egypár évig része lehetek az intézmény életének. Honlappal segíteni szeretnék, hoy jobban megismerhesse minden érdeklődő az intézményünkben folyó munkát. Kívánok minden kedves „látogatónak" sok hasznos és örömteli percet a honlap nézegetése és olvasása során.

Óvoda történetének rövid áttekintése

regi-csop-kepAz óvoda 1976. szeptember 16-án nyitotta meg kapuit a gyerekek előtt a Szent István u. 11. szám alatti épület földszintjén. Már akkor is kevésnek bizonyult az elindított 2 csoport. Mindkét csoportban 30 feletti létszám volt, ennek ellenére családias légkör uralkodott. Az óvodához tartozó főzőkonyhában csak az óvodásokra főztek, így kényeztettek bennünket, ha csak azt mondom, hogy gyakran volt madártej tízóraira, vagy melegszendvics uzsonnára. Abban az időben legnagyobb problémát az jelentett, hogy a két csoportnak csak egy öltözője és egy mosdója volt.

 

Változások az elmúlt több mint 40 évben:

A község lélekszámának növekedésével folyamatosan nőtt a gyermeklétszám az óvodában. Fenntartóval együttműködve különböző intézkedések történtek:

1996-ban új épületbe költözött az óvoda konyhája és attól kezdve már nem csak az óvodásokra főztek, hanem az iskolásokra és külső étkezőkre is, sőt 2009-től a bölcsődésekre is.

Ezzel a változtatással az óvodában feleslegessé vált a nagy konyha. Ebből alakítottunk ki még egy öltözőt és mosdót, így mindkét csoportnak külön öltözője és mosdója lett.

1997-ben ajtót nyitottunk a kultúrház felé, és a kultúrház nem használt helyiségeiből altató szobákat csináltunk. Mivel akkor is harminc feletti csoportlétszámok voltak, ez nagy könnyebbséget jelentett a gyermekeknek és a dolgozóknak is.

régi óvoda2003-ban annyira megnövekedett az óvodába jelentkezők száma, hogy a képviselőtestület újabb csoportszoba és az ahhoz szükséges kiszolgáló helyiségek kialakítása mellett döntött. A legegyszerűbb megoldásként most is a kultúrház helyiségei bizonyultak. A testnevelés foglalkozásokat már a kultúrház nagytermében tudtuk tartani, ami tulajdonképp a tornaszoba szerepét töltötte be, illetve a nagyobb rendezvények helyszínéül is ez szolgált.

2006 szeptemberére újabb csoport indítása vált szükségessé. Ezt is megoldottuk, igaz ezzel a terjeszkedéssel a kultúrházból szinte mindent kiszorítottunk.
2006 őszén már a játszóudvar is kicsinek bizonyult, így az épület Iskola utca felőli használaton kívüli udvart is birtokba vettük, ezzel enyhítettük az udvar zsúfoltságát is.

2007-ben az egész épületben (óvoda, kultúrház, gyerek orvosi rendelő, fogorvosi rendelő) lecserélték az ablakokat műanyagablakokra és megtörtént az épület szigetelése és vakolása.

bolcsode2009-ben megépült a bölcsőde és egy csoporttal elkezdte működését a Szent László u. 3. szám alatt.

2010-ben a szintén az egész épületben, fűtés korszerűsítését hajtották végre, ami a radiátorok és csövek cseréjét jelentette.

új óvoda2011-ben, óvodabővítési pályázat segítségével, az óvoda életében talán a legnagyobb változás történt. A csoportok száma ötre növekedett, és három csoport a felújított épületben (Szent István u. 6) kezdhette meg az évet, másik kettő a régi épületben folytatta a munkát. Tágas csoportok kialakításával, és egy csoportra jutó kevesebb gyerek létszámmal mindenki számára ideális feltételeket tudtunk biztosítani. Az új épületben tornaszoba is lett kialakítva, ahol a testnevelés foglalkozásokat, illetve különböző rendezvényeket tudunk tartani.

2012. júliusában, az állami intézkedések miatt, a 2008-ban, az iskolával létrejött közös működésű intézmény megszűnt, így az óvoda és bölcsőde felvette a Tündérrózsa nevet és maradt a község fenntartása alatt.

2015-ben új bölcsődei csoport indult a Szent István utca 11. szám alatt, az egyik óvodai csoport helyén, ami az emeletre költözött.

2017-ben egy újabb nagyszabású óvodai pályázat valósult meg. Az épület felső szintjét az óvoda vette birtokba. Három világos, tágas csoportszoba és kényelmes öltözők mosdók lettek. Nagyon szép időszak volt. A kultúrház nagyterméből is óvodai csoport lett, ami eddig tornaszobaként funkcionált, így testnevelés foglalkozások megtartására a földszinti csoportszobát használtuk.

2019-ben beindítottuk a 7. óvodai csoportot, mely 20 fő befogadására alkalmas.
A telekszomszédos Plébániai Hivatal udvarának nagy részét megkapta az óvoda, új játékokat vásároltunk.

2019- szeptemberétől új tálaló konyha nyílt az iskolások étkeztetésére, a Plébániai Hivatal alagsorában (Iskola u. 2 szám alatt)

Jelenleg 214 kisgyerek jár az óvodába. 2020. szeptemberében sikeresen beindult a 8. csoport. Kezdetben amíg a munkálatok folytak a tornaszoba lett ideiglenesen óvodai csoportszobává alakítva. 2021. januárjában elkészült az új bölcsődei csoport, így az ovisok birtokba vehették a korábbi bölcsődei csoportszobát.

Hálás vagyok minden óvodai és bölcsődei dolgozónak, hogy lelkiismeretes és önzetlen munkájukkal hozzájárulnak az intézménybe járó gyermekek harmonikus fejlődéséhez.

Győrzámoly, 2021.10.13.  
                                                                                                            Benkőné Krankovits Melinda
                                                                                                                  intézményvezető

 

Térítéses szolgáltatások

Térítéses szolgáltatások kizárólag délután, szülői igényfelmérés alapján kerülnek megszervezésre.

Dynamic Dance - Hip-hopHipHopDancers 2

A modern táncstílusok közül elsősorban a disco és hip-hop irányzatokkal foglalkozik.
Ajánlott 4 éves kortól fiúknak és lányoknak

Ideje: kedd, csütörtök 15.15-16.00 óra
Foglalkozásvezető: Szabó-Pethő Viktória (nívódíjas táncpedagógus)
http://dynamicdance.gportal.hu/
dyndance@gmail.com

 

Okosító torna

mozgasfejlesztoOkosító tornánk olyan fejlesztő foglalkozás, mely során lehetőség nyílik arra, hogy egyéb bevált pedagógiai módszerekkel (pl. korosztálynak megfelelő logikai feladatok megoldásával, mondókák tanulása, rajzolós feladatokkal) egészítsük ki a mozgással töltött időt. Ezzel növeljük a koncentráló képességet, az emlékezetet, a hallás- és beszédészlelést , idő- és tér fejlesztést. Nagyon jól és rövid időn belül kiválóan mérhető ennek a foglalkozásnak a hatékonysága, továbbá amellett, hogy a gyermek nem érzi fárasztónak, mert folyamatosan mozog-gondolkodik tehát dolgozik-pihen a használt agyrész, sikerélményekben gazdag az így eltöltött idő, és megismeri a gyermek a sikert, mint motivációs tényezőt.

Ajánlott 5 éves kortól:

  • Óvodáskori mozgásügyetlenségre, domináns kéz kialakulásában való elmaradásban, beszédfejlődési elmaradásban nyújt segítséget.
  • Olyan gyermekek számára is ajánlott, akikre bizonyos részképesség-hiányuk miatt kisegítő iskola várna.
  • Azoknak a gyermekeknek, akik sportolni szeretnének, de még nem látszik egyértelműen, hogy miben lennének a legügyesebbek.
  • Meglévő képességek és kiemelkedő készségek továbbfejlesztésére (pl. ügyesség fokozása, memória növelése, korai beszéd-, korai írásképesség továbbképzése)

Ideje: hétfő, 15.45-16.30
Foglalkozásvezető: Szabóné Jakab Noémi (fejlesztőpedagógus)

Ovifoci

tt-soccer-boyRosszcsont focisuli focizni vágyó gyerekeknek.
Ajánlott 4 éves kortól fiúknak és lányoknak.

Ideje: hétfő 17:00-18:00, csütörtök 16.00-17.00

Foglalkozásvezető: Vadász Péter

http://www.gyorzamolyise.hu/rosszcsont-focisuli/

Karate

karate2
Ideje: 
szerda, péntek 15.30-17.00
Foglalkozásvezető: Seszták Bence

Ajánlott 4 éves kor fölött.

Mozgáskotta

mozgaskottaA módszer a személyiséget teszi alkalmassá arra, hogy a gyerek a mozgásos és nem mozgásos megnyilvánulásait motiváltan, összerendezettebben és eredményesebben hajtsa végre. A módszer gyakorlatában az érzelmek, a figyelem, a gondolkodás, az emlékezés dominál. Magasabb rendű gondolkodási műveletek, mint a döntés, tervezés, problémamegoldás valamint az önismeret alakulásában is támogatást nyújt. A gyerekek ismereteket szereznek a testükről, az őket körülvevő térről. Az alkalmazott eszközök szín és formagazdagsága számtalan lehetőséget biztosít a tematikus feldolgozásokhoz.
Csoportos foglalkozás 3 éves kortól.

Foglalkozásvezető: Mátyás-Prókai Viktória
Ideje: hétfő: 16:45-17:30, szerda: 17:00-17:45
e-mail: vikiovi71@gmail.com

Zeneovi

zeneoviA zeneóvodai foglalkozásokon különböző eszközök kreatív használatával ismerkedhetnek meg a gyerekek zenei sajátosságokkal ( pl. kendőlengetés dinamikai elemekre, zivatar keltése zacskóval, száncsengő felismerése egy zeneműben, bábfigurával történő vezénylés). Az ismeretanyagokat élményszerűen, sok mozgással kísérjük, mely támogatja az iskolakezdéshez szükséges készségek fejlődését.

Foglalkozásvezető: Vargáné Bella Tünde
Ideje: kedd: 16:00-16:45
http://www.vbtzeneovi.hu

Alapszolgáltatásaink

Alapszolgáltatásainkba az óvodai nevelésen kívül a sajátos nevelési igényű gyermekek óvodai nevelése, az egyéni fejlesztések, a tehetséggondozás, a logopédiai fejlesztés, a gyermekvédelem, valamint a hittan is beletartozik.

Ezek a szolgáltatások ingyenesek.

Fejlesztő pedagógiai foglalkozás

fejlesztő kép

Azoknak a gyerekeknek fontos a foglalkozások lehetősége, akik valamilyen részképesség zavarral küszködnek, vagy hiányosságok mutatkoznak valamilyen területen. Elsősorban az iskolába készülő gyerekek számára nyújt segítséget. A nevelési év elején minden nagycsoportos korú gyermeket felmér a fejlesztőpedagógus, majd ezt követik a fejlesztő foglalkozások.




A fejlesztés fő területei:

  • Nagy és finommozgás, laterálitás fejlesztése, mozgásfejlesztés
  • Percepció (észlelés) fejlesztés: tér-idő észlelés,látás, hallás, tapintás fejlesztés
  • Verbális fejlesztés
  • A gondolkodás fejlesztése
  • Dominancia fejlesztése

A fejlesztések hetente kettesével, egyedül, vagy kis csoportban történnek.
Fejlesztőpedagógus: Szabóné Jakab Noémi
                                  Kovácsné Hegedüs Bernadett

Okosító torna

mozgasfejlesztoOkosító tornánk olyan fejlesztő foglalkozás, mely során lehetőség nyílik arra, hogy egyéb bevált pedagógiai módszerekkel (pl. korosztálynak megfelelő logikai feladatok megoldásával, mondókák tanulása, rajzolós feladatokkal) egészítsük ki a mozgással töltött időt. Ezzel növeljük a koncentráló képességet, az emlékezetet, a hallás- és beszédészlelés, idő- és tér fejlesztést. Nagyon jól és rövid időn belül kiválóan mérhető ennek a foglalkozásnak a hatékonysága, továbbá amellett, hogy a gyermek nem érzi fárasztónak, mert folyamatosan mozog-gondolkodik tehát dolgozik-pihen a használt agyrész, sikerélményekben gazdag az így eltöltött idő, és megismeri a gyermek a sikert, mint motivációs tényezőt.
Ajánlott 5 éves kortól:
Óvodáskori mozgásügyetlenségre, domináns kéz kialakulásában való elmaradásban, beszédfejlődési elmaradásban nyújt segítséget.
Olyan gyermekek számára is ajánlott, akikre bizonyos részképesség-hiányuk miatt kisegítő iskola várna.
Azoknak a gyermekeknek, akik sportolni szeretnének, de még nem látszik egyértelműen, hogy miben lennének a legügyesebbek.
Meglévő képességek és kiemelkedő készségek továbbfejlesztésére (pl. ügyesség fokozása, memória növelése, korai beszéd-, korai írásképesség továbbképzése)

Az okosító torna nagycsoportos korú gyerekeknek, hetente egy alkalommal, kis létszámú csoportokban alapszolgáltatás. A hatékonyság növelése érdekében szülői igény esetén lehetőség van délutáni foglalkozások megtartására is.

Foglalkozásvezető: Szabóné Jakab Noémi (fejlesztőpedagógus)

Logopédia

LOGOPEDIAA logopédia a beszéd-, hang-, nyelv-, és kommunikációs zavarokkal foglalkozik.

Elsősorban nagycsoportos gyermekek részére nyújt segítséget ez a foglalkozás. A beszédhibák, beszédértés, az artikuláció javítását szolgálja.Rajzos figurák megnevezésén és rövid versikéken keresztül gyakorolják a helyes szájformázást, a hangok helyes képzését. Logopédusaink hetente foglalkozik kettesével, egyedül, vagy kis csoportban a gyerekekkel, rendszeres konzultációt tartva az óvodapedagógusokkal.

Logopédus:
Pallosné Dervalics Rita
Balázs-Oravecz Lilla

Gyógypedagógiai fejlesztés

A gyógypedagógiai fejlesztés komplex fejlesztés.

gyerekrajz silkyway-selyemkendoreCélja a gyermek erősségeinek hangsúlyozása, illetve a sérült, gyenge területek fejlesztése. Az ellátásba való bekapcsolódást az illetékes tanulási képességét vizsgáló szakértői és rehabilitációs bizottság szakvéleménye alapozza meg. A sajátos nevelési igény megállapításának időpontjától kezdődően a gyermek fejlesztése megkezdődik. Az állapotfelmérést követően több területet is érintő, személyre szabott terápiában részesül a gyermek. Erre azért van szükség, mert egy-egy részképesség vagy funkció kiesése vagy zavart működése gyermekenként változó módon jelenhet meg, mégis majdnem minden területre kihat. A foglalkozások a gyermek számára motiváló, játékos, oldott légkörben történnek egyéni fejlesztési terv alapján, mely a vizsgálata során feltérképezett állapotához és a család igényeihez igazodik.

Gyógypedagógus:
Arvanitidu-Major Éva

Gyermekvédelem

gyerekrajz logo-290x290A gyermekvédelem lényege a gyermek családban történő nevelkedésének elősegítésére, veszélyeztetettségének megelőzésére és megszüntetésére, valamint a szülői vagy más hozzátartozói gondoskodásból kikerülő gyermek védelmének biztosítására irányuló tevékenység. A gyermekvédelmi munka nagy jelentőséggeb bír az óvodában, bölcsődében is. Az óvoda gyermekvédelem az első legfontosabb jelzőrendszer lehet. Óvodánkban elmondhatjuk, ez a jelzőrendszer jól működik: állandó kapcsolatban állunk településünk Gyermekjóléti vezetőjével, a felmerülő problémákra közösen keresünk megoldást. Rendszeresen tartjuk a kapcsolatot a Védőnői szolgálattal is, kölcsönösen segítve egymást.

Gyermekvédelmi felelős: Kovácsné Hegedüs Bernadett (óvodapedagógus)

Hittan

hittan"Hívő keresztény ember számára az otthon megkezdett vallásos nevelés fontos része, segítője a hitoktatás. Gyermekük megkeresztelésekor azt vállalták: úgy nevelik gyermeküket, hogy Istent megismerje, megszeresse és tanítása szerint éljen....Hogy növekedhessenek „korban, bölcsességben és kedvességben Isten és az emberek előtt". A fentiekből következik, hogy a hitoktatás során a szentségekre való felkészítésen túl a gyermekek jellemformálására is lehetőség nyílik.
Sok szülő azért kéri gyermeke számára a hitoktatást – bár ő maga nem hisz Istenben vagy legalábbis nem él gyakorló keresztény életet -, mert azokat az erkölcsi normákat, magatartási szabályokat jónak tartja, amit Egyházunk tanít, és szeretné, ha gyermeke így élne, vagy legalábbis megismerné ezt." (részlet a Hitoktatási Bizottság honlapjáról)

"Szeretnénk, ha mindenki átélhetné az Isten családjához tartozás örömét, azt, hogy mindannyian gyermekek lehetünk ebben a nagy családban. Ugyanakkor nem szabad a kicsiknek „kemény táplálékot" adni. A legfontosabb üzenetekre, Isten igéjére a gyerekek a bennük lévő nyitottsággal, bizalommal fogékonyak. Ők még feltétel nélküli befogadók, ha Isten országáról hallanak. Ezért nagyon fontos, hogy életkori sajátosságaikat figyelembe véve elsősorban a számukra is könnyen érthető bibliai igazságokkal ismerkedjenek meg." (Révészné Tóth Erzsébet:Mindennap Jézussal...)

Hitoktató: Rippert Sándorné, Ági néni

Katica csoport
katica

2021-2022. nevelési év

Csoportvezető óvodapedagógusok:

Némethné Szür Eszter

Gillichné Hegyi Katalin

Dajka

Takács Eszter

Gyermeklétszám:

26 fő

Maci csoport
maci

2021-2022. nevelési év

Csoportvezető óvodapedagógusok:

G.Varga Istvánné

Németh-Hrubi Fruzsina

Dajka

Sebestyén-Kozma Éva

Gyermeklétszám:

26 fő

Nyuszi csoport
nyuszi

2021-2022.nevelési év

Csoportvezető óvodapedagógusok:

Süléné Légrádi Anita

Formaggini Evelin -pedagógiai asszisztens

Dajka:

Hajtó Lászlóné

Gyermeklétszám:

29 fő

Pillangó csoport
pillangó

2021-2022. nevelési év

Csoportvezető óvodapedagógusok:

Bella Márta
Kurfis Dóra  

Dajka:

Tóth Brigitta

Gyermeklétszám:

30 fő

Cica csoport

2021-2022. nevelési év

Csoportvezető óvodapedagógus:

Rigó Mónika

Pedagógiai asszisztens:

Molnár-Németh Katalin

Dajka:

Szabadi Annamária

Gyermeklétszám:

27 fő

Napocska csoport
napocska

2021-2022. nevelési év

Csoportvezető óvodapedagógusok:

Szabóné Jakab Noémi
Kovácsné Hegedüs Bernadett

Dajka:

Varga Tímea

Gyermeklétszám:

29 fő