Tündérrózsa Bölcsőde és Óvoda gyerekek
árnyék
árnyék

Győrzámolyi Tündérrózsa Óvoda és Bölcsőde

Sok szeretettel köszöntök mindenkit, aki véletlenül talált rá, vagy szándékosan kereste fel honlapunkat. Bognárné Koteczki Ibolya vagyok az intézmény vezetője. 1977-ben kezdtem óvónőként dolgozni itt, az akkor még csak két csoportos óvodában. 1996 óta (két év megszakítással) vagyok az óvoda vezetője. Büszkeség tölt el, hogy szinte a kezdetek óta itt dolgozom és remélem, hogy még egypár évig része lehetek az intézmény életének. Honlappal segíteni szeretnék, hoy jobban megismerhesse minden érdeklődő az intézményünkben folyó munkát. Kívánok minden kedves „látogatónak" sok hasznos és örömteli percet a honlap nézegetése és olvasása során.

Óvoda történetének rövid áttekintése

regi-csop-kepAz óvoda 1976. szeptember 16-án nyitotta meg kapuit a gyerekek előtt a Szent István u. 11. szám alatti épület földszintjén. Már akkor is kevésnek bizonyult az elindított 2 csoport. Mindkét csoportban 30 feletti létszám volt, ennek ellenére családias légkör uralkodott. Az óvodához tartozó főzőkonyhában csak az óvodásokra főztek, így kényeztettek bennünket, ha csak azt mondom, hogy gyakran volt madártej tízóraira, vagy melegszendvics uzsonnára. Abban az időben legnagyobb problémát az jelentett, hogy a két csoportnak csak egy öltözője és egy mosdója volt.

 

Változások az elmúlt több mint 40 évben:

A község lélekszámának növekedésével folyamatosan nőtt a gyermeklétszám az óvodában. Fenntartóval együttműködve különböző intézkedések történtek:

1996-ban új épületbe költözött az óvoda konyhája és attól kezdve már nem csak az óvodásokra főztek, hanem az iskolásokra és külső étkezőkre is, sőt 2009-től a bölcsődésekre is.

Ezzel a változtatással az óvodában feleslegessé vált a nagy konyha. Ebből alakítottunk ki még egy öltözőt és mosdót, így mindkét csoportnak külön öltözője és mosdója lett.

1997-ben ajtót nyitottunk a kultúrház felé, és a kultúrház nem használt helyiségeiből altató szobákat csináltunk. Mivel akkor is harminc feletti csoportlétszámok voltak, ez nagy könnyebbséget jelentett a gyermekeknek és a dolgozóknak is.

régi óvoda2003-ban annyira megnövekedett az óvodába jelentkezők száma, hogy a képviselőtestület újabb csoportszoba és az ahhoz szükséges kiszolgáló helyiségek kialakítása mellett döntött. A legegyszerűbb megoldásként most is a kultúrház helyiségei bizonyultak. A testnevelés foglalkozásokat már a kultúrház nagytermében tudtuk tartani, ami tulajdonképp a tornaszoba szerepét töltötte be, illetve a nagyobb rendezvények helyszínéül is ez szolgált.

2006 szeptemberére újabb csoport indítása vált szükségessé. Ezt is megoldottuk, igaz ezzel a terjeszkedéssel a kultúrházból szinte mindent kiszorítottunk.
2006 őszén már a játszóudvar is kicsinek bizonyult, így az épület Iskola utca felőli használaton kívüli udvart is birtokba vettük, ezzel enyhítettük az udvar zsúfoltságát is.

2007-ben az egész épületben (óvoda, kultúrház, gyerek orvosi rendelő, fogorvosi rendelő) lecserélték az ablakokat műanyagablakokra és megtörtént az épület szigetelése és vakolása.

bolcsode2009-ben megépült a bölcsőde és egy csoporttal elkezdte működését a Szent László u. 3. szám alatt.

2010-ben a szintén az egész épületben, fűtés korszerűsítését hajtották végre, ami a radiátorok és csövek cseréjét jelentette.

új óvoda2011-ben, óvodabővítési pályázat segítségével, az óvoda életében talán a legnagyobb változás történt. A csoportok száma ötre növekedett, és három csoport a felújított épületben (Szent István u. 6) kezdhette meg az évet, másik kettő a régi épületben folytatta a munkát. Tágas csoportok kialakításával, és egy csoportra jutó kevesebb gyerek létszámmal mindenki számára ideális feltételeket tudtunk biztosítani. Az új épületben tornaszoba is lett kialakítva, ahol a testnevelés foglalkozásokat, illetve különböző rendezvényeket tudunk tartani.

2012. júliusában, az állami intézkedések miatt, a 2008-ban, az iskolával létrejött közös működésű intézmény megszűnt, így az óvoda és bölcsőde felvette a Tündérrózsa nevet és maradt a község fenntartása alatt.

2015-ben új bölcsődei csoport indult a Szent István utca 11. szám alatt, az egyik óvodai csoport helyén, ami az emeletre költözött.

2017-ben egy újabb nagyszabású óvodai pályázat valósult meg. Az épület felső szintjét az óvoda vette birtokba. Három világos, tágas csoportszoba és kényelmes öltözők mosdók lettek. Nagyon szép időszak volt. A kultúrház nagyterméből is óvodai csoport lett, ami eddig tornaszobaként funkcionált, így testnevelés foglalkozások megtartására a földszinti csoportszobát használtuk.

2019-ben beindítottuk a 7. óvodai csoportot, mely 20 fő befogadására alkalmas.
A telekszomszédos Plébániai Hivatal udvarának nagy részét megkapta az óvoda, új játékokat vásároltunk.

2019- szeptemberétől új tálaló konyha nyílt az iskolások étkeztetésére, a Plébániai Hivatal alagsorában (Iskola u. 2 szám alatt)

Jelenleg 214 kisgyerek jár az óvodába. 2020. szeptemberében sikeresen beindult a 8. csoport. Kezdetben amíg a munkálatok folytak a tornaszoba lett ideiglenesen óvodai csoportszobává alakítva. 2021. januárjában elkészült az új bölcsődei csoport, így az ovisok birtokba vehették a korábbi bölcsődei csoportszobát.

Hálás vagyok minden óvodai és bölcsődei dolgozónak, hogy lelkiismeretes és önzetlen munkájukkal hozzájárulnak az intézménybe járó gyermekek harmonikus fejlődéséhez.

Győrzámoly, 2021.10.13.  
                                                                                                            Benkőné Krankovits Melinda
                                                                                                                  intézményvezető